W kilku słowach o nas…

Firma GLASSINI jest firmą rodzinną, która powstała jako kontynuacja działalności Pracowni Szkła Artystycznego Glasini prowadzonej od 1993 roku.Obecnie firma GLASSINI dysponuje pełnym doświadczeniem oraz wszelkimi zasobami, która wcześnie należały do firmy Glasini. Dzięki kontynuacji wspomnianej działalności obecnie poszczycić możemy się ponad 150 realizacjami zarówno we wnętrzach sakralnych, jak i świeckich w kraju i za granicą. Poszczycić możemy się licznymi listami pochwalnymi i referencjami; w 1999 r. otrzymaliśmy wyróżnienia w „Konkursie na Wyrób i Usługę Miasta Chorzowa”, a w 2006 roku zdobyliśmy I miejsce w tymże konkursie. 

Pracownia nasza poszczycić się może wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pracowniczą, co gwarantuje najwyższą jakość i niepowtarzalność naszych wyrobów. Wszystkie wyroby wykonywane są ręcznie w oparciu o projekty stworzone przez naszych plastyków lub według wzorów dostarczonych przez Klientów. 

Swoim Klientom jesteśmy w stanie zaoferować w pełni kompleksową usługę, co z pewnością wyróżnia naszą firmę. W naszej ofercie znaleźć można : 

 Witraże wykonywane metodą tradycyjną

 ( z użyciem łączeń ołowianych ) 
– renowację i naprawę witraży – również w obiektach zabytkowych (zapewniamy pełną pomoc formalną w załatwieniu wszelkich formalności z Konserwatorem Zabytków, jeżeli tak sprawuje pieczę nad obiektem)
– witraże wykonywane w oparciu o technologię stapiania szkła ( fusing ), które swoje zastosowanie znajdują m.in. jako witraże we wnętrzach sakralnych, różnego rodzaju przeszklenia ścian, drzwi, okien, mebli etc; wykonywanie szkła ozdobnego i użytkowego – oferta związana z metodą termicznej obróbki szkła została szerzej opisana poniżej
– projekty plastyczne – nasi wykwalifikowani plastycy potrafią zaprojektować każdy wyrób witrażowy – wykonujemy projekty plastyczne o różnej tematyce, oparte na sugestiach i oczekiwaniach przedstawionych przez Klienta. Istnieje również możliwość realizacji w oparciu o projekty dostarczone przez Zamawiającego. Sam proces projektowania składa się z kilku etapów, w pierwszym przedstawiamy koncepcję witraży/wyrobów szklanych, następnie w razie konieczności ma miejsce wprowadzenie ewentualnych korekt zgodnych z sugestiami Klienta, w ostatnim etapie przedstawiamy ostateczny projekt do akceptacji Zamawiającego, w oparciu o który ma miejsce realizacja zlecenia.
– zapewniamy wszelkie pomiary, montaże witraży i przeszkleń, jak również niezbędne prace towarzyszące wynikające ze specyfikacji konkretnych zamówień jak np. zespolenie witraży
– wykonujemy niezbędne przeróbki ram okiennych, jak również zapewniamy wykonanie nowych ram okiennych (PCV, aluminium, stalowe, czy drewniane).

 

Krótko o szkle

Oferowana przez nas technologia stapiania szkła pozwala na wykonanie wszelkiego rodzaju wyrobów ( nie tylko powierzchni płaskich ) w oryginalnej i niepowtarzalnej formie. Surowcem do produkcji jest szkło bezbarwne lub kolorowe bez jakichkolwiek komponentów. Używamy wyłącznie szkieł przetestowanych pod względem spajalności. Sam proces stapiania szkła odbywa się w piecach z komputerowym sterowaniem procesu stapiania i chłodzenia, co gwarantuje najwyższą trwałość wyrobu. Perfekcyjne cięcia, a także możliwość gięcia szkła pozwalają naszym wyrobom przybierać formy płaskie lub przestrzenne z wykorzystaniem pełnej gamy kolorystycznej. 

Nasze szkło stapiane poza możliwością wykonania witraży sakralnych bez łączeń ołowianych (nowoczesna forma witraża) znajduje zastosowanie również:

– jako przeszklenia ścian, drzwi, okien, mebli – przeszklenia płaskie kolorowe, bezbarwne strukturalne, czy przeszklenia gięte
– jako elementy dekoracyjne do wnętrz (obrazy, lampy, zegary, stoły i wiele innych form dekoracyjnych)
– jako szkło użytkowe (wazony, talerz, patery, misy etc)
– jako elementy szklane biżuterii artystycznej
– jako elementy reklamy ( szyldy, logo firm, statuetki etc.)